KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12064471
nr 1206 4471
Maj Wingren-Samourkas
(1916-2001), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, daterad 1960. Olja på duk, 36x68 cm
Maj Wingren-Samourkas, svensk bildkonstnär född 1916 i Västerås, död 2001.
måndag 24 september 2018
kl 18:45:59
Maj Wingren-Samourkas
Läs mer om Maj Wingren-Samourkas